تبلیغات
چلسی بزرگترین تیم دنیا - بررسی طلسم استمفوردبریج، مشکل از کجاست؟

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

  ..  
   
   
  منوی اصلی
لینکهای سریع

 

آرشیو ماهانه
اسفند 1391
بهمن 1391
دی 1391
آذر 1391
آبان 1391
مهر 1391
شهریور 1391
مرداد 1391
تیر 1391
خرداد 1391
اردیبهشت 1391
فروردین 1391

.:: لیست کامل آرشیو ماهانه ::.


        لینک دوستان


لوگوی دوستان

 انریکه کامران هومن کریس رونالدو

بازی بعدیجدول لیگ برتر انگلیس

 

تبلیغات
  بررسی طلسم استمفوردبریج، مشکل از کجاست؟

این روز ها نتایج چلسی در استمفوردبریج به هیچ وجه قابل مقایسه با نتایجی که در خانه حریف می گیرد نیست. در این مطلب از دو پنجره به دلیل این رویداد نگاه می کنیم، از لحاظ آنالیز آماری و از لحاظ احساسی! 


چلسی رافا بنیتز هم اکنون در خانه و خارج از خانه دو چهره کاملا متفاوت دارد. در استمفوردبریج چلسی عموما بی روح، کند و سنگین به نظر می رسد. با این حال در خانه حریفان بازی جنگجویانه، سرسختانه و زهرآگینی در خط حمله از خود به نمایش می گذراد. حال مشکل از کجاست؟

از دید فنی و با توجه به آنالیز آمار، چلسی در استمفوردبریج فضای کمتری نسبت به استادیوم های حریفان دارد، با این حال آمار و ارقام نشان می دهد که آبی ها در استمفوردبریج هم به خوبی موقعیت های گل زنی ایجاد می کنند، ولی نمی توانند از آن ها استفاده کنند!

با توجه به آمار و ارقام، تفاوت قابل ملاحظه ای در به ثمر رساندن موقعیت های گلزنی دیده می شود. در دیدار خانگی مقابل کوئینز پارک رنجرز آبی ها 15 شوت داشتند که 13 تای آن ها خارج از چارچوب بود، در این بازی نیز آبی ها نتوانستند گلی به ثمر برسانند و دقت شوت زنی آن ها در این بازی تنها 13 درصد بود که برای تیمی در سطح چلسی فاجعه است.

حال این اعداد و ارقام را به حافظه بسپارید و با آماری که چلسی در دیدار مقابل استوک سیتی در ورزشگاه بریتانیا داشت مقایسه کنید. جایی که آبی ها 8 شوت به سمت دروازه داشتند و 4 گل به ثمر رساندند، دقت شوتزنی در این بازی 75 درصد و نرخ تبدیل موقعیت ها به گل 50 درصد بود. آیا این آمار قابل مقایسه با آماری که آبی ها در دیدار مقابل کوئینز پارک رنجرز داشتند می باشد؟

به طور مشابه مقابل اورتون در ورزشگاه گودیسون پارک، چلسی 9 شوت به سمت دروازه زد که 56 درصد از آن ها روانه چارچوب شد. آبی ها در این دیدار 22% از موقعیت های خود را به گل تبدیل کردند. حال این اعداد را با آمار چلسی در دیدار مقابل ساوتهمپتون در استمفوردبریج مقایسه کنید. در این دیدار دقت شوت بازیکنان چلسی 25 درصد و نرخ تبدیل موقعیت ها به گل نیز تنها 17 درصد بود. این در حالیست که قدرت اورتون قابل مقایسه با ساوتهمپتون نمی باشد. جالب تر این که چلسی همین تیم را در ورزشگاهش 5-1 شکست داده بود، ولی در اتمفوردبریج به یک تساوی 2-2 رضایت داد.آمار و ارقام کاملا واضخ است، چلسی در استمفوردبریج نیاز دارد که با دقت بیشتری ضربات آخر خود را وارد دروازه حریفان کند و از شانس های فراوانی که دارد نهایت بهره را ببرد. در غیر این صورت روندی نزولی در پیش خواهد گرفت و ممکن است آثار جبران ناپذیری به وجود بیاید.

با این حال تنها مشکل آبی ها عدم قدرت گل کردن موقعیت ها نمی باشد، روشی که چلسی در خانه بازی می کند، تفاوت های واضحی با سبک بازی چلسی در خانه حریفان دارد.

در تصویری که در ادامه مشاهده می کنید، پست و مکانی که بازیکن به طور متوسط در آن جا حضور داشته، نمایش گذاشته شده است. توضیح این که تیم میزبان با رنگ آبی مشخص شده است. کاملا محسوس می باشد که چلسی در دیدار مقابل استوک و خصوصا اورتون شکل منظم تر و ترکیب شکیل تری داشته است.

همانطور که می دانید سیستم چلسی 1-3-2-4 می باشد. در دیدار مقابل اورتون رامیرس، ادن هازارد و خوان ماتا به خوبی در مواقع لازم حمله می کردند و با تعریف صحیحی که از پست خود داشتند، در مواقع لازم بر می گشتند و در دفاع تیمی شرکت می کردند. همانطور که ملاحظه می کنید موقعیت سزار آزپیلیکوئتا و اشلی کول با توجه به این که در خانه حریف بازی می کردیم، کاملا رو به جلو است. داوید لوئیز و فرانک لمپارد نیز در میانه میدان باقی می ماندند و از دو مدافع مرکزی چلسی که در این دیدار ایوانویچ و گری کیهیل بودند، محافظت می کردند.

در ورزشگاه بریتانیا و مقابل استوک سیتی، سزار و کول بار دیگر با توجه به شرط بازی در خانه حریف، در جالتی تهاجمی قرار داشتند، در حالی که رایان برتراند در کناره سمت چپ زمین باقی می ماند. ادن هازارد و خوان ماتا نیز پشت سر دمبا با به خط دفاع فیزیکی استوک سیتی فشار می آوردند و آن ها را آزار می دادند. اگه چه شکل تیم مقابل استوک سیتی چندان متوازن نبود، با این حال در کناره ها توازن بسیار خوبی برقرار بود، توازنی که به وضوح در دیدارهای خانگی چلسی دیده نمی شود.

مقابل کوئینز پارک رنجرز و خصوصا ساوتهمپتون، چلسی فاقد هر گونه پوشش در کناره های زمین بود. ادن هازارد،ماتا و اسکار همگی تقریبا در یک موقعیت بازی کردند، اشلی کول و آزپیلیکوئتا نیز همواره مشغول مهار بازیکنانی از جمله کلاین و لوک شاو بودند و همین عاملی شد که نتوانند چندان نفوذ کنند.(بر خلاف دیدار مقابل اورتون و استوک سیتی)
در حقیقت گل تساوی بخش ساوتهمپتون روی حرکت زیبای لوک شاو 17 ساله از سمت راست رقم خورد.

در دیدار مقابل کوئینز پارک رنجرز که با 11 نفر در پشت توپ تجمع می کرد، چلسی نتوانست به موفقیت دست یابد. شاگردان هری ردنپ در آن بازی به خوبی دفاع کردند و دل به موقعیت هایی بسته بودند که توسط خلاقیت انفرادی بازیکنانش ایجاد می شد. اگر چه در این بازی دو مدافع کناری چلسی حرکات هجومی فراوانی انجام دادند، اما کسی نبود که به آن ها در کناره ها کمک کند. سه هافبک هجومی چلسی در آن بازی، یعنی موسز، اسکار و مارکو مارین، همگی در یک منطقه تجمع کرده بودند.

چیزی که از این بخش مطلب در یافتیم این است که 3 هافبکی که پشت سر مهاجم مرکزی تیم، چه دمبا با و چه تورس حضور دارند باید از تجمع در یک نقطه خاص پرهیز کنند. این باعث می شود که حملات چلسی در میانه میدان محدود شوند و هنگامی که تیم محبوبمان مقابل تیم هایی مثل کوئینز پارک رنجرز که 11 نفره عقب می نشینند و از عمق دفاع می کنند قرار گیرد، به مشکل بر نخورد. در دیدار مقابل ساوتهمپتون با 2 گل جلو افتادیم، ولی روی حرکات لوک شاو و کلایو که هر دوی آن ها برای تیمشان بازیکنان بسیار مهمی در کناره های زمین می باشند، دو گل دریافت کردیم. این یک تفوات اساسی دیگر بین بازی های خانگی و خارج از خانه چلسی می باشد.


حال اگر بخواهیم از بعد احساسی نگاه کنیم، می بینیم که فضای استمفودربریج در این روزها به وضوح چندان مثبت نیست. شعار های علیه بنیتز، تشویق سرمربی سابق، اعتراض به فرناندو تورس، اعتراض هواداران به آبراموویچ برای تمدید قرارداد فرانک لمپارد و ... همه و همه دست به دست هم می دهند که تیم تمرکز خود را از دست بدهد. شاید منشا این بی نظمی ها و بی دقتی ها همین جو نا مساعد استمفودربریج باشد که روزی بزرگ ترین تیم های جزیره تنها به امید گرفتن تساوی یا باختن با اختلاف یک گل پا به آن می گذاشتند!

شاید این نتایج تلنگری به دسته هواداران ناراضی چلسی باشد که متوجه شوند اگر به شعارها و حرکات نا مناسب خود ادامه دهند، تیم ضربات جبران ناپذیری می خورد. بنیتز از روز اولی که به عنوان سرمربی چلسی پا به استمفوردبریج گذاشته شاهد پلاکارد ها و شعارهایی علیه خود بوده است. قطعا هیچ یک از هواداران چلسی دل خوشی از گذشته رافا بنیتز ندارند، ولی او مربی کارکشته و با تجربه ای است، رافا آمده تا به چلسی کمک کند، هم اکنون او دیگر سرمربی لیورپول نیست، بنیتز هم اکنون سرمربی تیم محبوب ماست و بی هیچ شک و تردیدی به حمایت هواداران چلسی نیاز دارد تا بتواند با امید و پشتوانه محکم تری تیم را هدایت کند. همانگونه که می بینید چلسی در خارج از خانه برد های بسیار ارزشمند و پرگلی به دست آورده، اما در خانه به دلیل ضدیت هواداران خودی، نتایج نا امید کننده ای کسب کرده است.

با این حال همه ما امیدواریم که این مسائل بیش از این ادامه پیدا نکند و تیم بتواند با اعتماد به نفسی که از پشتوانه محکمی به نام هواداران می گیرد، پیروز مسابقات شود و بار دیگر خود را به کورس قهرمانی در لیگ برتر باز گرداند و در سایر کاپ ها نیز حرفی برای گفتن داشته باشد.نوشته شده توسط کامیاب صمدی در یکشنبه 1391/11/1

نظرات (

 

مطالب پیشین

» هازارد: به کمک هواداران موفق می شویم
» کلارک: لوکاکو در تابستان به چلسی باز می گردد
» حریف بعدی چلسی در لیگ اروپا مشخص شد
» تاریخ دیدار چلسی مقابل منچستر یونایتد اعلام شد
» چک: بازگشت مقابل یونایتد آغاز دوباره ماست
» منچستر یونایتد 2 - 2 چلسی
» آورام گرانت: هدایت چلسی بسیار آسان است
» استوا بخارست 1-0 چلسی
» ستاره های سامبا در استمفوردبریج
» چلسی می خواهد با فرانک لمپارد تمدید کند !
» قیمت بلیط های چلسی ثابت می ماند .
» بنیتز: بازیکنان هوای مرا دارند !
» چلسی 1-0 وست برومویچ
» بنیتز: بیایید با اتحاد به پیروزی تیم کمک کنیم
» رافائل بنیتز اخراج نشده است !

» لیست کامل مطالب ارسالی


  درباره


سلام به همه ی دوستان طرفدار چلسی این وبلاگ جهت دسترسی هر چه بهتر دوستان به آخرین اخبار چلسی راه اندازی شده اگر شما میخواهید نویسنده ی فعال این وبلاگ جهت داشتن بهترین وبلاگ باشید میتوانید به مدیر وبلاگ مراجعه كنید ما در این وبلاگ فقط با طرفداران چلسی و لیگ های به غیر از اسپانیا تبادل لینك میكنیم . ما امیدواریم روزی برسه كه همه ی طرفداران چلسی جهت دیدن جدیدترین اخبار چلسی به این وبلاگ مراجعه كنند. (آرین چلسی)ومدیر وبلاگ(كامیاب صمدی)
مدیر وبلاگ: کامیاب صمدیلوگوی ما  نظرسنجی
سرمربی اینده چلسی؟؟


  پیوند های روزانه

ترفندسرا
بازی آنلاین
"درآمد اینترنتی کاملا مطمئن و آسان"
سایت خبری هواداران چلسی
irrazm
کلاب فوتبال من
آپارات

.:: لیست کامل پیوندهای روزانه ::.

.:: ارسال پیوند ::.


  آمار بازدید

نویسندگان :
» کامیاب صمدی
» آرین اصغری

آمار بازدید :
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

Online User


 

صفحه اصلی |  پست الکترونیک |  اضافه به علاقه مندی ها | ذخیره صفحه | طراح قالب


Powered By mihanblog.com Copyright © 2009 by chelsealovers
Design By : wWw.Theme-Designer.Com